А чи знаєте ви що.....
Атоми не відразу увійшли в науковий обіг, хоча саме слово «атом» з’явилося ще у творах давньогрецьких філософів. У перекладі з грецької воно означає «неподільний». Філософи пояснювали світ доступними засобами, серед яких не було сучасних приладів, але були спостережливість і логіка.
Чисто логічним шляхом можна прийти до висновку, що дроблення речовини не може відбуватися нескінченно. Врешті-решт повинна залишитися якась дрібна і неподільна крупинка речовини або атом речовини. Якби таких неподільних крупинок не залишалося, то будь-яку річ можна було б знищити до кінця. А раз так, то нові речі (і навіть тварини, рослини) створювалися би з нічого. На думку давньогрецьких філософів Левкіппа і Демокріта, це суперечило б здоровому глузду.
Про те, яким чином атоми з’єднуються в більші фізичні тіла, люди того часу не мали уявлення. Було багато й інших неясностей, тому вчення про атоми практично не розвивалися довгі два тисячоліття. Але поступово накопичувалося все більше і більше фактів, які врешті решт привели до тим уявленням, з якими ви вже коротко познайомилися в першій главі. Будова речовин почали описувати за допомогою молекул, складених з атомів одного або декількох видів.
Комментариев нет:
Отправить комментарий